Jak wybrać odpowiedni do danej łazienki kinkiet nad lustro

kinkiet nad lustro

Urządzanie łazienki to zawsze duże wyzwanie. Każdy chce, by jego łazienka była funkcjonalna, a do tego ładna. Codziennie spędzamy w niej sporo czasu, dlatego też dobrze jest, gdy możemy z niej wygodnie skorzystać w porannym pośpiechu, jak i zrelaksować się, gdy wieczorem mamy ochotę na gorący prysznic lub kąpiel. Jedną z decyzji, jakie musimy podjąć podczas aranżacji, jest wybór kinkietu nad lustro. Czym powinniśmy się kierować?

Funkcjonalne oświetlenie

Kinkiety łazienkowe do lustra są dostępne w wielu sklepach i mogą mieć naprawdę przeróżną jakość wykonania. Wysokiej jakości kinkiet jest szczelny i bezpieczny, ponadto posłuży nam przez lata. Warto zwrócić uwagę na to, czy klosze na nim można regulować, by ustawić strumień światła dokładnie tam, gdzie chcemy. Solidnego kinkietu od dobrego producenta nie zacznie też niszczyć rdza, ani nie odbarwi się on bądź nie odkształci z powodu światła bądź ciepła. Prostsze kinkiety są łatwiejsze do utrzymania w czystości, gdyż nie trzeba w nich czyścić każdego frezu i ozdoby – wystarczy raz na jakiś czas przejechać je wilgotną ściereczką. Kinkiety wysokiej jakości są również niezastąpione, jeśli chodzi o wygodę montażu. Lekkie dociśnięcie nie powoduje ich pękania, rozwiązania montażowe zastosowane w nich są równie dopracowane, co cały produkt.

Wygląd

Wybór kinkietów jest naprawdę ogromny. Dlatego też z pewnością każda osoba remontująca łazienkę znajdzie model, który będzie się z nią idealnie komponował. Do tradycyjnych łazienek pasują kinkiety ozdobne, o ciekawym wzornictwie. Niektóre z nich mogą się wydawać nieco staroświeckie: w złotym kolorze, z kloszami w kształcie kwiatów, jednak zaaranżowane w gustownej łazience dodają jej smaku i są „kropką nad i”, jeśli chodzi o przytulność łazienki. W modnych ostatnio skandynawskich i minimalistycznych wnętrzach lepiej sprawdzą się kinkiety w kolorze srebra, o prostych kloszach. Mogą wręcz przypominać oświetlenie przemysłowe. Kinkiet do skromnie urządzonej łazienki powinien być surowy, bez detali i pasować kolorystycznie do reszty wnętrza.

 
 
 
Strefa architekta