Oświetlenie LED jest praktyczne i dekoracyjne

Oświetlenie LED

Oświetlenie LED stało się w ostatnich latach niezwykle popularne. Nic dziwnego – jest bardzo  ekonomiczne i przez to proekologiczne, jednocześnie żywotność współczesnych modułów LED’owych sprawia, że stały się one praktycznie niezniszczalne. Poza zwykłymi żarówkami w wielu sklepach z oświetleniem dostępne są taśmy LED, które dają w zasadzie nieograniczone możliwości aranżacyjne. Oświetlenie w wielu domach nie pełni już tylko funkcji praktycznej, obecnie oświetleniem również dekoruje się dom. Jak to możliwe?

Taśmy LED w praktyce

Taśmy LED mogą są idealnym, nastrojowym źródłem światła. Należy jednak pamiętać, że nie jest to światło punktowe, wygodne do czytania czy pracy. Taśmy LED tworzą coś w rodzaju poświaty, dzięki czemu są niezastąpione jeśli chodzi o relaks i tworzenie klimatu we wnętrzu. W nowoczesnych domach taśmami LED podświetla się miejsca, w których przydaje się oświetlenie, jednak nie musi ono być intensywne i męczące dla oczu. Przykładem mogą być schody. Są o wiele bezpieczniejsze, gdy widać, czy coś na niech nie leży, jednak nie muszą być wyeksponowane przez wyraźne źródło światła. Innym znakomitym rozwiązaniem do oświetlenia schodów będą oprawy typu marker lights. Są one również wyposażone w moduły LED, a ich punktowe, delikatne światło usprawni korzystanie z danej przestrzeni. Taśmy LED są też idealne w oświetleniu sufitowym w salonie, gdy chcemy poleniuchować. Delikatna poświata oświetla pokój na tyle, by można się było po nim komfortowo poruszać, ale też w stopniu na tyle delikatnym, że w grę wchodzi także drzemka na kanapie. Oświetlenie z modułami LED świetnie sprawdzi się również w kuchni, gdy raz na jakiś czas chcemy zamieszać coś w garnku, ale nie potrzebujemy do tego tak mocnego oświetlenia jak np. do krojenia warzyw.

Dekoracja

Taśmy LED sprawdzają się też jako dekoracja domu. Podświetlenie nimi półki z pamiątkami z podróży, czy wnęki w zabudowie z ozdobą figurką przyciąga do nich wzrok i wprowadza nowoczesny, ale przytulny charakter w pomieszczeniu.  Jeśli wolisz, aby światło było bardziej punktowe i podświetlało konkretny element we wnęce zamiast taśm wykorzystaj oprawy typu Astro Tango lub Terra, świetnie sprawdzą się jako praktyczny i zarazem dekoracyjny element wnętrza.

 
 
 
Strefa architekta