Sufity podwieszane dają ogromne możliwości oświetlenia wnętrza

sufity podwieszane

Sufity podwieszane jakiś czas temu stały się absolutnym hitem w urządzaniu wnętrz. I nic dziwnego: nadają pomieszczeniom nowoczesny i schludny wygląd. Sufit podwieszany nie jest trudny do wykonania. Ekipa remontowa spokojnie wykona go nawet w ciągu jednego dnia pracy, a przy odrobinie cierpliwości poradzi sobie z nim nawet domorosły majsterkowicz.

Oświetlenie

Sufity podwieszane dają przede wszystkim ogromne możliwości aranżacji oświetlenia w pomieszczeniu. Oświetlenie do sufitów podwieszanych to nie tylko intensywne, punktowe światło, ale także delikatne, dające ciepłą poświatę taśmy LED, które wprowadzają romantyczny nastrój do wnętrza. Zbudowanie sufitu podwieszanego pozawala na zainstalowanie obu typów światła w jednym miejscu i włączanie ich niezależnie od siebie. Dlatego też sufity podwieszane często buduje się  nad miejscem, w którym docelowo ma stać sofa lub narożnik w salonie. Dzięki takiemu rozwiązaniu może ona zmienić się w miejsce do relaksu, wieczornego oglądania telewizji i drzemki, ale równie komfortowo da się na niej poczytać, porozwiązywać krzyżówki czy porobić na drutach. Wiele osób decyduje się też na podwieszany sufit w łazience. Również tam przydaje się zarówno mocne światło do wykonywania codziennych czynności związanych z higieną osobistą, jak i nastrojowy półmrok, gdy lokator chce zrelaksować się w wannie.

Design

Sufit podwieszany idealnie sprawdzi się w nowoczesnym i purystycznym wnętrzu. Sprawi, że dane pomieszczenie będzie wydawało się większe. Zwisający z sufitu żyrandol optycznie zmniejsza pokój, podwieszany sufit robi dokładnie odwrotne wrażenie. Podwieszane sufity są w związku z tym zbawieniem dla małych mieszkań. Projekt nowoczesnej kawalerki nie miałby racji bytu, gdyby właśnie nie podwieszane sufity. Aby nadać wnętrzu określony charakter należy odpowiednio dobrać rodzaj światła. Ciepłe światło dodaje wnętrzom przytulności i nastroju. Z kolei zimne światło idealnie sprawdza się jako dopełnienie aranżacji nowoczesnej, lub wręcz surowej. Warto przyjrzeć się bliżej różnym aranżacjom z podwieszanym sufitem by zobaczyć, jaki wpływ ma on na styl wnętrza.

 
 
 
Strefa architekta