Zastosowanie kinkietów salonie, sypialni i łazience

Niecodzienny klimat w mieszkaniu

Oświetlenie jest jednym z najważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Odpowiednio dobrane potrafi nadać mieszkaniu niespotykanego charakteru. Jednym z nowoczesnych rozwiązań są kinkiety.

 

Niecodzienny klimat w mieszkaniu

 

Lampy ścienne, jakimi są kinkiety, często budzą skojarzenie z tradycyjnym wykończeniem mieszkania. Nic bardziej mylnego! To bardzo nowoczesny element wnętrza, który zastosować można na różne sposoby. Kinkiety sprawdzają się bowiem jako oświetlenie w przypadku domowej biblioteczki lub miejsca w sypialni czy salonie, w którym lubimy czytać. Wystarczy wybrać ten rodzaj lampy bocznej, który daje kierunkowe, wyraziste światło i pozwoli nam swobodnie czytać. Innym sposobem na wykorzystanie tego rodzaju oświetlenia jest użycie go jako dekoracji do zaciemnionej części pokoju. Zastosowanie kinkietów wprowadza do pokoju niecodzienny nastrój. Wybierając kinkiet, musimy już na początku zadać sobie pytanie – co chcemy za jego pomocą uzyskać i jaką funkcję ma pełnić? Czy ma stanowić dodatkowe źródło światła w danym pomieszczeniu, dostarczać światło do czytania czy do oglądania telewizji, a może dekoracyjnie oświetlić wybraną część pokoju.

 

Kinkiety w łazienkach – funkcjonalny pomysł na dekorację

 

Doskonałym pomysłem na oświetlenie łazienki również będzie użycie kinkietu. Może to być lampa w stylu glamour, romantycznym czy industrialnym – wszystko zależne jest od wystroju łazienki. Są nie tylko doskonałym elementem aranżacji wnętrza, ale są przy tym również bardzo funkcjonalne. Kinkiety świetnie sprawdzają się nad umywalką, gdzie przy ich świetle możemy oddać się wieczornej czy porannej toalecie. Pomogą nam też stworzyć relaksacyjny nastrój podczas wieczornej kąpieli. Niezależnie od tego jaki kinkiet wybierzemy, możemy zastosować w nim energooszczędne źródło światła LED. Mogą to być kinkiety ze zintegrowanym źródłem światła lub na jeden z najpopularniejszych gwintów E14 lub E27. LED’owe źródła światła pozwolą dobrać odpowiednią temperaturę/barwę światła i zaoszczędzą do 90% energii w skali roku, co jest bardzo korzystne dla środowiska.

 
 
 
Strefa architekta