Plafony łazienkowe. Pomysły i inspiracje | AURORA

Plafon łazienkowy

Plafony łazienkowe to charakterystyczne elementy oświetleniowe, które dokładnie przylegają do sufitu. Stanowią nie tylko ciekawe rozwiązanie aranżacyjne, ale również zapewniają wydajne, dobrze rozproszone światło w pomieszczeniu. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim w łazienkach, a także pokojach przeznaczonych do kąpieli.

Plafony: zalety i możliwości zastosowania

  • Jedną z głównych zalet plafonów łazienkowych jest ich bardzo łatwy montaż. Co ciekawe, można je montować nie tylko na suficie, ale i na ścianie.
  • Plafony z całą pewnością nie są nudną oprawą oświetleniową! W ofercie AURORA można znaleźć wiele ciekawych modeli, które będą idealnie komponować się z każdym wystrojem, wprowadzając do wnętrz powiew elegancji. Korzystając z plafonów łazienkowych z kolekcji Aurora Satina, można uzyskać bardzo ciekawe rozwiązania stylistyczne.
  • Dobierając plafony łazienkowe, koniecznie zwróć uwagę na klasę szczelności. Firma Aurora zapewnia plafony o klasie szczelności IP44, które mogą być zastosowane w niemal każdym pomieszczeniu.
  • Plafony to idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, a nawet futurystycznym, ale doskonale prezentować się będą również w mieszkaniach urządzonych klasycznie. Tak naprawdę jest to uniwersalne rozwiązanie, które będzie stanowić subtelną dekorację każdego pomieszczenia.
  • Plafony to idealne rozwiązanie szczególnie do niskich pomieszczeń, w których istnieje konieczność ograniczenia wszelkiego rodzaju elementów umieszczanych na suficie.

Nowoczesne plafony – nie tylko do łazienek

Chociaż plafony najczęściej znajdują zastosowanie w łazienkach, to jednak mogą być zamontowane w praktycznie każdym pomieszczeniu, nawet w reprezentacyjnym salonie. W ofercie współczesnych producentów znajdziemy różne modele plafonów, które zapewniają wydajne, a jednocześnie dekoracyjne oświetlenie. Wybór tych produktów jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś optymalnego dla siebie. Plafon może być z powodzeniem zastosowany również w łazience czy przedpokoju. Warto jednak pamiętać, że podczas doboru plafonu, jak każdej innej oprawy oświetleniowej, trzeba wziąć pod uwagę również czynniki, które mogą wpływać na rozchodzenie się światła, takie jak wielkość wnętrza, ilość okien, czy jego specyfikę.

 
 
 
Strefa architekta