Aurora Technika Świetlna - bllog

lustro kosmetyczne

Dobrze dobrane oświetlenie lustra łazienkowego charakteryzuje się tym, że oświetla równomiernie twarz. Zastosowane źródła światła muszą dawać ciepłe światło o wysokim stopniu oddawania barw.

Co powinniśmy wiedzieć, o oświetlaniu lustra kosmetycznego?

Lustro kosmetyczne pomaga w wykonywaniu makijażu, czesaniu, goleniu. Lustra tego typu mają różną wielkość i kształt. Mogą być wzbogacone o dodatkowe lustra powiększające do makijażu. Lustra kosmetyczne wymagają podświetlenia, które nie będzie oślepiało użytkowników. Istotne jest to aby oświetlenie lustra nie powodowało zacienionych stref. Oświetlenie w formie kinkietów, klasycznych lub listwowych, może być zamontowane po obydwóch stronach lustra bądź nad nim. Ważne jest to, aby równomiernie oświetlało twarz. Dobre oddawanie barw można uzyskać przez zastosowanie źródła światła o dobrej jakości. Mogą to być tradycyjne żarówki oraz oświetlenie halogenowe, które jest bardziej oszczędne od żarówek. Do nowoczesnego podświetlenia luster wykorzystuje się obecnie najbardziej energooszczędne żarówki LED. Barwa oświetlenia LED może być neutralna, dzięki temu najbardziej będzie przypominać barwę światła dziennego, co jest istotne przy wykonywaniu makijażu.

Metody oświetlenia lustra łazienkowego

Oprawy oświetleniowe w łazience powinny być dopasowane do stylu, w jakim jest ona urządzona. Na rynku dostępne są różne kinkiety, które oświetlą lustro w łazience urządzonej zarówno w nowoczesnym, jak i bardziej tradycyjnym stylu. W mniejszych łazienkach można zrezygnować z kinkietów i zamontować podświetlane lustro łazienkowe z wbudowanym podświetleniem LED. Lustra ze wbudowanym oświetleniem zapewniają równomierne oświetlenie twarzy. Odpowiednio zaaranżowane lustro będzie nie tylko funkcjonalne, ale również nada wizualnej lekkości nawet małemu pomieszczeniu.

 
 
 
Strefa architekta