Laboratorium Dobrej Marki to miejsce spotkań projektantów wnętrz, architektów, producentów i dystrybutorów. To czas i przestrzeń dla wielu kreatywnych rozmów, nowych pomysłów i inspiracji. W tym roku edycja warszawska odbyła się w Hotelu Marriot i nie zabrakło na niej licznych nowości, prezentacji innowacyjnych rozwiązań z zakresu designu i ciekawostek technicznych.

Wśród licznie przybyłych gości dało się odczuć atmosferę wyczekiwania na to, co po tak długiej przerwie spowodowanej przedłużającymi się restrykcjami Covidowymi zaprezentują producenci z różnych branż.

Wyjątkowym wyczuciem czasu mogła się pochwalić marka Astro Lighting, która dosłownie kilka dni wcześniej udostępniła najnowszą kolekcję opraw oświetleniowych Wiosna/Lato 2021.

Podczas spotkania mogliśmy z dumą zaprezentować efekty pracy projektantów Astro, które przybrały realne kształty niezwykłych opraw oświetleniowych.

Kolekcja Wiosna/Lato opiera się w znacznej mierze o wytworne formy architektoniczne kładąc szczególny nacisk na detal.

Znajdziemy więc oprawy na bazie dwunastokątnych cylindrycznych tub, które odzwierciedlają architektoniczne dążenie do perfekcyjnej formy z zachowaniem minimalizmu. Kolekcja opraw Hashira, bo o niej właśnie mowa, to kinkiety ścienne, natynkowe downlight'y oraz zwisy, którymi możemy rzeźbić przestrzeń wnętrza.

Zamontowane w grupach podnoszą walor funkcjonalny oraz estetykę wnętrza. Ich dodatkowym atutem jest ślad świetlny w niezwykły sposób odwzorowujący kształt oprawy.

Kolejnym hitem okazała się rodzina opraw Avignon. Kinkietów wykonanych ze szklanych prętów osadzonych w masywnej podstawie mosiężnej.

Elegancja i nawiązanie do stylu Art Deco łączy się tu z nowoczesnością. Dzięki temu kinkiety Avignon są ponadczasowe i znajdą zastosowanie zarówno w eleganckich, jak i w bardziej loftowych wnętrzach.

Szczególną uwagę architektów obecnych na spotkaniu przyciągnęła pierwsza w kolekcji Astro oprawa solarna.

Kuro, to lampion idealny do oświetlenia przydomowych tarasów, altan i hotelowych ogródków.

Lampa ładuje się automatycznie zawsze wtedy, gdy ma dostęp do promieni słonecznych. Jeśli jednak chcemy z niej korzystać w pomieszczeniu, lub w miejscu mocno zacienionym możemy ładować ją poprzez gniazdo USB.

Te i wiele innych opraw znajdziecie już teraz w ofercie Astro, a my zapraszamy na kolejne spotkania z cyklu Laboratorium Dobrej Marki.

1 of 13