Wiele osób urządzających mieszkanie zastanawia się, jak powinno być oświetlone lustro w nowoczesnej łazience. Do sprawy należy podejść dwuetapowo. Po pierwsze: co możemy zrobić, by lustro było wygodne w użytkowaniu? I po drugie: co zrobić, by samo w sobie wyglądało nowocześnie i cieszyło oczy jako element aranżacji łazienki?

Oświetlenie nad lustro

Jeśli chodzi o oświetlenie nad lustro, powinno ono być mocne. W tej kwestii nie ma miejsca na kompromisy. Przy lustrze łazienkowym chcemy dokładnie obejrzeć swoją twarz i pielęgnować ją, przeprowadzając różne zabiegi upiększające. Panowie golą się, panie robią makijaż czy regulują brwi. Do tego celu niezbędne jest mocne światło, przy którym każdą czynność wykonuje się wygodnie, bezpiecznie i w warunkach zdrowych dla oczu. Najlepiej sprawdzają się różnego rodzaju kinkiety. Ważne jest aby oświetlenie było dobrane tak aby nas nie oślepiało, i by równomiernie oświetlało całą twarz, nie tworząc żadnych zacienionych stref. Jeśli chodzi o wygląd kinkietu, to kwestia własnego gustu. Główną zasadą jest to, że kinkiet powinien pasować do reszty aranżacji łazienki. Zbyt zdobny nie będzie wyglądał dobrze w łazience minimalistycznej i surowej, z kolei zbyt prosty nie skomponuje się z łazienką przytulną i ciepłą. Na szczęście sklepy oferują naprawdę ogromny wybór oświetlenia łazienkowego i każdy z pewnością może znaleźć coś dla siebie.

Podświetlane lustra

Bardzo modnym trendem są podświetlanie lustra. Źródłem światła w takim przypadku może być tradycyjna świetlówka, ale coraz częściej są to moduły LED. Dzięki takiemu oświetleniu wokół lustra tworzy się poświata, która ładnie eksponuje je w łazience. Co jednak ważniejsze lustro ze zintegrowanym oświetleniem zapewnia wygodne korzystanie z niego i oszczędność miejsca w łazience. Jest jeszcze jedna możliwość dobrego oświetlenia lustra. Dzięki specjalnym zestawom montażowym można zamontować na tafli lustra praktycznie każdy rodzaj kinkietów, czy to tradycyjnych, czy listwowych. Dzięki takiemu zabiegowi zyskamy miejsce i niesamowity efekt.

1 of 7