Największe wydarzenie branży architektonicznej i wnętrzarskiej ponownie rysuje się na horyzoncie.

Już w styczniu w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 4 Design Days. Koniecznie bądźcie tam z nami, a my obiecujemy zaprezentować najpiękniejsze oprawy oświetleniowe ze stajni Astro.

4 dni z designem, architekturą i projektowaniem

6. edycja 4 Design Days w dniach 27-30 stycznia 2022 r.

Katowice, 3 listopada 2021 r. - Cztery dni inspirujących dyskusji, prezentacji i spotkań
z udziałem architektów, projektantów, inwestorów i producentów, wystawa designerskich produktów, warsztaty oraz targowisko różności. 6. edycja 4 Design Days odbędzie się stacjonarnie 27-30 stycznia 2022 r., w Międzynarodowym Centrum Kongresowym
w Katowicach. Trwają prace nad ostatecznym kształtem agendy wydarzenia - pasjonaci architektury, designu i nieruchomości mogą ją współtworzyć.

4 Design Days odbędą się w sprawdzonej formule: 2 dni branżowe (27-28 stycznia 2022 r.) i dwa dni otwarte (29 i 30 stycznia 2022 r.). W debatach, prezentacjach i wieczornych eventach udział wezmą architekci, projektanci, inwestorzy, deweloperzy, producenci i dostawcy, eksperci oraz przedstawiciele władz samorządowych.

- To będzie wielkie wydarzenie świata architektury, designu i nieruchomości. 4 Design Days, po edycjach online w 2021 roku, wraca do unikalnych przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Jesteśmy z powrotem ze świeżymi i niezwykle ważnymi tematami, nowymi wydarzeniami i oryginalnymi atrakcjami, by kontynuować spotkanie w niesamowitej atmosferze, która towarzyszyła nam w poprzednich, przedpandemicznych edycjach. Przed nami cztery dni w gronie architektów i projektantów z Polski i zagranicy, inwestorów, deweloperów, producentów, władz samorządowych oraz ekspertów. Rezerwujcie czas, zapraszamy! - mówi Małgorzata Burzec-Lewandowska, autorka programu 4 Design Days. - Nowy Europejski Bauhaus, Polskie rzemiosło, Zielona transformacja, wizje, które zmienią polskie miasta - takie tematy będą w programie najbliższej edycji. Pracujemy nad kształtem agendy wydarzenia i zapraszamy do współpracy. To szansa, by współtworzyć 4 Design Days - dodaje Robert Posytek, autor programu 4 Design Days.

Prelegenci 4 Design Days w Katowicach będą rozmawiać o wyzwaniach, trendach i kierunkach rozwoju współczesnej architektury i projektowania. Tematy kilkudziesięciu sesji dyskusyjnych i prezentacji skupią się m.in. wokół ważnego projektu dla Polski i Europy - Nowego Europejskiego Bauhausu. Uczestnicy przyjrzą się również ekologicznym budynkom oraz porozmawiają o ich projektach, realizacji i wykorzystanych technologiach ograniczających ślad węglowy. Poszukają przepisu na aglomeracje przyszłości i zmierzą się z pytaniem jak "narysować" miasta, by były dobrym miejscem do życia a także spełniały funkcje ośrodków gospodarczych na miarę XXI wieku. Debatom towarzyszyć będzie cykl prezentacji nowych, miastotwórczych projektów - wizji, które zmienią polskie miasta.

Jednym z tematów przewodnich styczniowych dyskusji będzie architektura budująca relacje. Bloki przestają być anonimowe. Chcemy i potrzebujemy relacji sąsiedzkich. Czy polskie osiedla pomagają nam się zaprzyjaźnić? Mixed-use, projekty które rozpychają się na mapie polskich miast. Dlaczego tak dobrze się przyjęły? To wybrane pytania, na które odpowiedzą prelegenci.

W agendzie 4 Design Days 2021 wiele uwagi poświęcono projektowaniu na rynku lokalnym. Niemcy mają dziedzictwo Bauhausu, wzornictwo skandynawskie podbija świat, wiemy, jak wygląda styl Hampton. A co z polskim designem? Czy jesteśmy w stanie zamknąć oczy i opisać, jak wygląda? Wymienić kilka marek albo przypisać im konkretny projekt? Między innymi z tymi pytaniami zmierzą się uczestnicy debat.

Podczas 4 Design Days 2021 nie zabraknie rozmów w gronie designerów, producentów, ekspertów o polskim rzemiośle - takim nie na chwilę, ale na pokolenia oraz pomysłów na to jak budować biznes oparty na rzemiośle i skutecznie promować polskie rękodzieło.

Dyskusjom i targom towarzyszyć będą wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale m.in.: 6. edycji konkursu Property Design Awards, który wyłoni obiekty i przestrzenie z najlepszą architekturą i designem w Polsce oraz ich twórców, a także konkurs Dobry Design - który ma za zadanie wyłonić nowe ikony polskiego designu i ich twórców. Podczas 4 Design Days 2022 odbędzie się także regionalna edycja konferencji Property Forum poświęcona rynkowi nieruchomości komercyjnych na Śląsku.

W przestrzeniach Międzynarodowego Centrum Kongresowego, przez wszystkie cztery dni, będzie można odwiedzić stoiska kilkuset producentów i dostawców wyposażenia wnętrz.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days (27-28 stycznia 2022 r.), podczas których odbędzie się kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych, adresowane są do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą czy wzornictwem. Sobota i niedziela (29-30 stycznia 2022 r.) to dni otwarte 4 Design Days dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy, w czasie których odbędą się prezentacje, warsztaty i dodatkowe wydarzenia pod hasłem #kupujświadomie związane z modą, kosmetykami, roślinami i rzemieślniczymi produktami.

5. stacjonarna edycja 4 Design Days, która odbyła się w dniach 6-9 lutego 2020 roku zgromadziła 10 tys. gości w trakcie dwóch dni biznesowych i 25 tys. odwiedzających podczas dni otwartych, 300 prelegentów, 60 sesji dyskusyjnych, 300 wystawców.

Organizatorem 4 Design Days jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl oraz organizator m.in. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

###

4 DESIGN DAYS to największe w tej części Europy wydarzenie rynku nieruchomości, architektury, wnętrz
i wzornictwa. W 2022 roku odbędzie się w dniach 27-30 stycznia, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Organizatorem 4 DESIGN DAYS, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl, propertydesign.pl, dobrzemieszkaj.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym - European Economic Congress (EEC) - największą imprezą biznesową Europy Centralnej.

Zapraszamy na stronę: www.4dd.pl